Aktuálne počasie

dnes, sobota 21. 10. 2017
10 °C 4 °C
nedeľa 22. 10. 9/4 °C
pondelok 23. 10. 7/6 °C
utorok 24. 10. 9/3 °C

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Navigácia

Odoslať stránku e-mailom

Obsah

Zoznam kandidátov, pre voľby predsedu Žilinského samosprávneho kraja a pre voľby do zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja 2017

Typ: ostatné
Volebná komisia Žilinského samosprávneho kraja zverejnila podľa § 141 ods. 2 a podľa § 146 ods. 2 zákona č. 180/2014 Z. z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov zoznam kandidátov, ktorých zaregistrovala pre voľby do zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja podľa volebných obvodov a pre voľby predsedu Žilinského samosprávneho kraja, ktoré sa uskutočnia dňa 04.11.2017.

ZOZNAM ZAREGISTROVANÝCH KANDIDÁTOV
pre voľby predsedu Žilinského samosprávneho kraja

Meno, priezvisko, titul, vek, zamestnanie, obec trvalého pobytu, názov politickej strany

  1. Juraj Blanár, Ing., 51 r., predseda Žilinského samosprávneho kraja, Žilina, Smer - sociálna demokracia
  2. Peter Cibulka, Mgr., 35 r., dramaturg a manažér, Žilina, nezávislý kandidát
  3. Kristián Hoffmann, Mgr., 40 r., prírodovedec, geograf, Žilina, Strana zelených Slovenska
  4. Erika Jurinová, Ing., 46 r., poslankyňa NR SR, Nižná, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova
  5. Anton Martvoň, Mgr., PhD., 37 r., právnik a vysokoškolský pedagóg, Dolný Kubín, nezávislý kandidát
  6. Ján Mikolaj, prof., Ing., CSc., 64 r., univerzitný profesor, Žilina, Slovenská národná strana
  7. Marián Murín, 50 r., starosta obce, Mútne, nezávislý kandidát
  8. Stanislav Pirošík, 29 r., projektový manažér technických izolácií, Valaská Dubová, Vzdor - strana práce, Komunistická strana Slovenska
  9. Peter Sagan, 33 r., asistent poslanca NR SR, Žilina, Kotleba - ľudová strana naše Slovensko


ZOZNAM ZAREGISTROVANÝCH KANDIDÁTOV
pre voľby do zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja
podľa volebných obvodov

Volebný obvod č. 8

Meno, priezvisko,titul, vek, zamestnanie, obec trvalého pobytu, názov politickej strany

  1. Martin Baran, Ing., 43 r., starosta obce, Bešeňová, nezávislý kandidát
  2. Ján Bednárik, Ing., 50 r., vodohospodár, Ružomberok, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova
  3. Ľudovít Beťko, Ing., 36 r., projektant stavieb, Ružomberok, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova
  4. Juraj Bobek, 52 r., starosta obce, Martinček, Slovenská národná strana
  5. Michal Buchta, 29 r., asistent poslanca NR SR, Ružomberok, Kotleba - ľudová strana naše Slovensko
  6. Peter Caban, Ing., 59 r., námestník riaditeľa Správy povodia horného Váhu Ružomberok, Ľubochňa, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova
  7. Roman Camber, Ing., 34 r., riaditeľ ÚPSVaR, Lisková, Slovenská národná strana
  8. Martina Camberová, Mgr., 31 r., právnička, Ružomberok, Smer - sociálna demokracia
  9. Ivan Fábry, Ing., 58 r., manažér, Ludrová, nezávislý kandidát
  10. Milan Frič, Mgr., 52 r., starosta obce, Liptovské Sliače, nezávislý kandidát
  11. Ivan Gregor, 45 r., pracovník pohrebnej služby, Ružomberok, Komunistická strana Slovenska
  12. Branislav Hrbček, 45 r., starosta obce, Lúčky, Slovenská národná strana
  13. Pavol Hurák, 35 r., mestský policajt, Ružomberok, Kotleba - ľudová strana naše Slovensko
  14. Albín Husarčík, Ing., 57 r., starosta obce, Liptovská Lúžna, Smer - sociálna demokracia
  15. Karol Javorka, MUDr., PhD., 40 r., lekár, Ružomberok, nezávislý kandidát
  16. Gustáv Kapina, 53 r., invalidný dôchodca, Ružomberok, Kotleba - ľudová strana naše Slovensko
  17. Zdenka Klinková, Ing., PhD., 54 r., daňová poradkyňa, Liptovská Teplá, nezávislá kandidátka
  18. Ľubomír Kubáň, JUDr., 42 r., právnik, Ružomberok, nezávislý kandidát
  19. Dušan Lauko, 57 r., starosta obce, Liptovská Štiavnica, Slovenská národná strana
  20. Tibor Lauko, 57 r., vedúci autoservisu, Ružomberok, Slovenská národná strana
  21. Ivan Pavlisko, Mgr., 71 r., umelec, Ružomberok, Kotleba - ľudová strana naše Slovensko
  22. Stanislav Pirošík, 29 r., projektový manažér technických izolácií, Valaská Dubová, Vzdor - strana práce
  23. Ivan Rončák, Mgr., PhD., 38 r., politológ, Ružomberok, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova
  24. Ľubomír Sidor, Ing., 47 r., vodohospodár, Švošov, nezávislý kandidát
  25. Michal Slašťan, Ing., 60 r., zástupca primátora, Ružomberok, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Sloboda a solidarita, Kresťanskodemokratické hnutie, Občianska konzervatívna strana, Nova
  26. Vladimír Šimalčík, 61 r., starosta obce, Liptovská Teplá, nezávislý kandidát
  27. Miroslav Štefček, Ing., 55 r., predseda Poľnohospodárskeho družstva Ludrová, Štiavnička, Smer - sociálna demokracia
  28. Ľubomír Turan, 59 r., zamestnanec TMR, Ružomberok, nezávislý kandidát
  29. Lucia Vozárová, Mgr., 37 r., pokladníčka, Ružomberok, Kotleba - ľudová strana naše Slovensko

Vo volebnom obvode sa volí 5 poslancov.


Informácie o voľbách do VÚC 2017:

http://www.zask.sk/sk/volby-do-organov-zsk/volby-do-organov-zsk-roku-2017/

http://www.minv.sk/?volby-vuc

 


Vytvorené: 22. 9. 2017
Posledná aktualizácia: 22. 9. 2017 13:12
Autor: