14. kolo 7. ligy, 2018/2019 FK Liptovský Ján - FK SOKOL

FK Liptovský Ján : FK SOKOL

3 : 0

Zostava FK SOKOL Stankovany:

Brtko Martin, Šimo Richard, Matejík Juraj, Malcho Peter, Špirko Marián, Kratochvíl Ján, Kachút Adrián, Frič Andrej, Grznár Tomáš, Chyla Pavol, Zrník Miroslav

Domáca prehra na jeseň s týmto súperom 0:6 a fakt, že do Jána sme cestovali len s 11 hráčmi, keď sme nemali ani jediného náhradníka, neveštili pred týmto zápasom nič dobrého. Domáci nakoniec potvrdili úlohu favorita a zaslúžene vyhrali, ale určite čakali vyššie víťazstvo a menší odpor súpera, lebo z našej strany to nebol určite odovzdaný výkon. Bojovali sme až do konca, a bez jedinej žltej karty, čo bolo naozaj sympatické. Nebolo to síce bez chýb, či hluchých minút, ale dokázali sme domácich udržať takpovediac „na uzde“. Títo mali síce územnú prevahu, dobrý a rýchly prechod do útoku, ale vo finálnej fáze boli aj vďaka našej hre menej efektívni ako predpokladali.
V prvom polčase sa nám pomerne dlho darilo držať remízový stav, keď sme aj my dokázali nebezpečne zaútočiť. Do kabín sme nakoniec odchádzali len s jednogólovým mankom.
V druhom polčase už bolo na našich hráčoch viac cítiť kondičné rezervy, ale aj napriek tomu sme mali dve veľké šance na skórovanie. Ale objektívne sme museli v zápase viac „hasiť“ v obrane, ako zamestnávať domácu obranu.
Za výkon a bojovnosť treba chlapcom poďakovať, ale najviac si zaslúži pochvalu Juraj Matejík, ktorý toho v obrane, ale aj smerom dopredu najviac nabehal.

Momenty, ktoré rozhodli :
- 23´ - 1 : 0, na tvrdú strelu domáceho útočníka z hranice 16-tky stačil náš brankár zareagovať, ale táto aj napriek tomu po silnej rotácii skončila v našej sieti,
- 54´ - 2 : 0, rýchla akcia domácich po pravej strane, center pred našu bránu na voľného hráča, ktorý s prehľadom asi z 10 m k tyči prekonal nášho brankára,
- 64´– 3 : 0, rýchly brejk domáceho útočníka po pravej strane do našej otvorenej obrany a tvrdou krížnou strelou vo vnútri 16-tky nedal brankárovi šancu.

Vytvorené: 26. 3. 2019
Posledná aktualizácia: 26. 3. 2019 11:32
Autor: Správce Webu